Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych - Grant 1

W dniu 24.11.2022 r. Gmina Bukowno podpisała umowę powierzenia grantu – Grant 3 w ramach Projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego z Zarządem Województwa Małopolskiego.

Dla zadania, którego celem jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom przyznano dofinansowanie w wysokości 19 391,04 PLN. Realizatorem zadania jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bukownie.

W okresie realizacji zadania planowane jest przeprowadzenie stacjonarnych zajęć wyrównawczych dla uczniów klas ósmych po czasie nauki zdalnej. Tematyka zajęć będzie obejmowała przedmioty zdawane w ramach egzaminu ósmoklasisty co umożliwi rozwinięcie kompetencji kluczowych.