Seniorze!

 

Ukończyłeś 60 lat i chciałbyś skorzystać ze zniżek w ponad 3 000 punktów usługowych w całej Polsce?

 

Odbierz Ogólnopolską Kartę Seniora!


Krakowskie Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora od lat zajmuje się edukacją społeczną i organizowaniem kampanii społecznych na rzecz osób 60+. Celem w 2015 roku stworzonego przez stowarzyszenie Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora OKS jest wsparcie finansowe i edukacja ekonomiczna zarówno seniorów, jak i przedsiębiorców.


Ogólnopolska Karta Seniora.


Kartę może wyrobić każda osoba, która ukończyła 60 lat. Karta wyrabiana jest bezterminowo, a Senior nie ponosi żadnych kosztów związanych z wyrobieniem karty.


Osoba, która chce wyrobić sobie taką kartę musi wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w Urzędzie Miejskim w Bukownie w Referacie Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej (pokój nr 13, tel. 32 626-18-28). Dzięki tej karcie mogą Oni korzystać ze zniżek w ponad 3 000 placówkach na terenie całego kraju. Są to m.in uzdrowiska, sanatoria, domy wczasowe, przychodnie, kina, teatry i biura podróży. Program uzyskał patronat honorowy wielu instytucji, w tym ministra właściwego do spraw pracy i polityki społecznej, ministra właściwego ds. zdrowia, sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego oraz kilkudziesięciu gminnych rad seniorów, prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin partnerskich.


Podpisanie porozumienia z Gminą.

Wiele gmin zamiast wydawać lokalną Kartę Seniora decyduje się wdrożyć we współpracy ze Stowarzyszeniem Manko lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora, która jest ważna na terenie całego kraju. Taką kartę Mieszkańcy mogą wówczas wyrobić u siebie, "na miejscu", bez konieczności wysyłania dokumentów do siedziby Stowarzyszenia.


Ogólnopolska Karta Seniora ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu, wyrównaniu szans dla seniorów w obszarze finansowym i ułatwienie dostępu do zakupów szerokiego asortymentu towarów i usług, co w znacznym stopniu wpływa na poprawę jakości życia i uczestnictwa w życiu gospodarczym.


Jest to też forma edukacji ekonomicznej, bo motywuje do racjonalizowania wydatków przez wyszukiwanie najbardziej korzystnej oferty na rynku.


Bezpośrednim celem związanym z funkcjonowaniem OKS jest również kształtowanie wśród przedsiębiorców i instytucji publicznych poczucia współodpowiedzialności i zaangażowania na rzecz osób starszych.


Lokalna edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora przyniesie bowiem trwały efekt dla Miasta w kształtowaniu lepszych instytucjonalnych warunków życia seniorów oraz promowaniu wizerunku Bukowna jako "Miasta Przyjaznego Seniorom" - zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

 
Zgłoszenie firm do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.


Firma chcąca zostać Partnerem programu Ogólnopolskiej Karty Seniora zgłasza się poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, w którym deklaruje wysokość proponowanej zniżki dla uczestników programu OKS.
 

Firma otrzymuje wówczas odpowiedni certyfikat, naklejkę  na drzwi i wpisywana jest na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora.
Bukowno - Firmy honorujące Ogólnopolską Kartę Seniora.LP.    NAZWA FIRMY OFERTA  ADRES E-MAIL KATEGORIA TELEFON WWW
1.
„Buk – Bike” Artykuły Sportowe
5% zniżki na usługi i cały asortyment

ul. Lipowa 39, 32-332 Bukowno onelli@wp.pl Punkty usługowe 608457051
2.
„MEDBUK” Sp. z o.o.
20% zniżki na badanie poziomu witaminy D3 i B12

ul. Zwycięstwa 9, 32-332 Bukowno medbuk@gazeta.pl Zdrowie 326421033  medbuk.com.pl
3.
Intermarche Bukowno
Rabat paliwa PG 95/PG98/ON:
10 groszy/litr.
ul. Szkolna 2, 32-332 Bukowno kierownik.bukowno@
intermarche.pl
Punkty usługowe 326201695
4.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie
5% rabatu na wybrane posiłki serwowane w restauracji
Domu Turysty „Tramp” tj. zapiekanka, pizza, zupa dnia, danie główne obiadowe.

ul. Spacerowa 1, 32-332 Bukowno kontakt@mosirbukowno.pl   Kawiarnie, restauracje 326421096
lub
326421104
 mosirbukowno.pl
5.
Przychodnia Weterynaryjna „NOWA” Marek Wasiak
10% zniżki na badania podstawowe i zabiegi chirurgiczne

ul. Urzędowa 30, 32-332 Bukowno wetnowa@wp.pl Zdrowie 606507016   facebook.com/  wetnowa/
6.
Firma Proekologiczna ZBYSZKO I JANIELKA
5% na wszystkie urządzenia i akcesoria

ul. Sławkowska 148, 32-332 Bukowno deltanilu1959@gmail.com Handel 668810347 grander-sklep.pl