Herb


Herb Miasta Bukowno


Herb Miasta Bukowno przedstawia: na tarczy trójdzielnej w polu pierwszym, srebrnym młotek czarny skrzyżowany z takąż łyżką hutniczą płonącą, w polu drugim złotym gałązka bukowa zielona, pole trzecie błękitne.


Herb Miasta Bukowno odwołuje się do tradycji tych ziem i miejscowej przyrody.


W polu prawym srebrnym (białym) narzędzia hutnicze - młotek i łyżka hutnicza są symbolem miejscowych tradycji hutniczych.


W polu lewym złotym (żółtym) symbolizującym teren Pustyni Starczynowskiej i złóż piasku, gałązka buka nawiązująca do nazwy Miasta utworzonej od otaczających Bukowno lasów bukowych.


Pole trzecie – błękitne symbolizuje przepływającą przez Miasto rzekę Sztołę.Flaga

Flaga Miasta Bukowno


Flaga Miasta Bukowno przedstawia:

Na płacie prostokątnym składającym się z dwóch pasów poziomych – błękitnego (szerokości 2/3 płata) i żółtego (1/3 szerokości płata) herb Miasta umieszczony centralnie. Proporcje flagi – 5 : 8.Logotyp

Logo Miasta Bukowno


Logo Miasta Bukowno powstało z okazji jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich. Autorem logotypu jest pochodząca z Bukowna Małgorzata Orzechowska, wówczas projektantka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Projektowania Graficznego. Artystka starała się zawrzeć w logo element odnoszący się do jednej z głównych wizytówek miasta, czyli rzeki Sztoły oraz podkreślić największy atut miasta, czyli jego walory przyrodnicze i rekreacyjne.