W dniu 28.02.2023 Gmina Bukowno podpisała umowę powierzenia grantu – Grant 1 w ramach Projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego z Zarządem Województwa Małopolskiego.

Dla zadania, którego celem jest umożliwienie szkołom przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania przyznano dofinansowanie w wysokości 49 492,00 PLN. Realizatorami zadania są: Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bukownie.

W sześciomiesięcznym okresie realizacji zadania planowany jest zakup laptopów, monitorów interaktywnych, mikrofonów ze słuchawkami, głośników oraz dostęp do zasobów aplikacji takich jak Wordwall, Genially i Canva.