W dniu 07.04.2023 r. Gmina Bukowno podpisała umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą „Bezpieczny pieszy – doposażenie infrastruktury drogowej w mieście Bukowno w urządzenia sprzyjające poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych” w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Priorytet: III Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego. Działanie:

3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

W ramach zadania zostaną doposażone przejścia dla pieszych poprzez zakup i montaż radarowych wyświetlaczy prędkości w następujących lokalizacjach:

• ul. Kolejowa (ZGH Bolesław)
  • ul. Kolejowa (Biedronka)
  • ul. Leśna (skrzyżowanie z ul. Szkolną)
  • ul. Nowa (OSP)
  • ul. 1 Maja (Kościół Rzymsko- Katolicki)
  • ul. Sławkowska (Szkoła Podstawowa Nr 2)

Infrastruktura powstała w wyniku realizacji projektu będzie zlokalizowana w miejscach, gdzie z uwagi na warunki pozwalające rozwijać prędkości wyższe niż wskazane w ograniczeniach prędkości, często pojazdy przekraczają dopuszczalną prędkość, czym stwarzają zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, w szczególności dla pieszych, którzy są wyjątkowo narażeni na poniesienie uszczerbku na zdrowiu w wyniku zdarzeń drogowych.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego na terenie Miasta Bukowno poprzez uzupełnienie istniejącej infrastruktury o elementy podnoszące świadomość kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

MECHANIZM UMOŻLIWIAJĄCY SYGNALIZOWANIE O POTENCJALNYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH LUB NADUŻYCIACH FINANSOWYCH

Gmina Bukowno, jako beneficjent projektu współfinansowanego w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T, oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, pn.: " Bezpieczny pieszy - doposażenie infrastruktury drogowej w mieście Bukowno w urządzenia sprzyjające poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych"

Umowa o dofinansowanie POIS.03.01.00-00-0256/22-00

Informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informacyjne, umożliwiające przekazywanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem poniższych narzędzi: