Bezpieczna Małopolska – Etap II samochody Ochotniczej Straży Pożarnej

Gmina Bukowno w dniu 29.05.2023 r. podpisała Umowę Partnerską z Województwem Małopolskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego na realizację projektu pn. „Bezpieczna Małopolska – Etap II samochody Ochotniczej Straży Pożarnej” polegającego m.in. na zakupie nowych lekkich samochodów ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w obszaru województwa małopolskiego.

Projekt zakłada zakup 47 lekkich samochodów ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Partnerami Projektu są Gminy, które zostały wybrane w ramach ogłoszonego Konkursu. Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 1903/22 z dnia 2 listopada 2022 r.

Liderem projektu jest Województwo Małopolskie, a projekt realizuje Biuro Inwestycji Strategicznych, które odpowiada za przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej, pozyskanie środków UE i ich późniejsze rozliczenie.

Realizacja Projektu przyczyni się do zwiększenia skuteczności i szybkości reagowania, jak również poprawi warunki pracy służb działających na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa w Województwie Małopolskim. Dzięki temu nastąpi wzmocnienie potencjału technicznego małopolskich służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia, w zakresie: klęsk żywiołowych (pożarów i powodzi), katastrof technicznych, wypadków komunikacyjnych, awarii.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu V Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Małopolskiego na lata 2014-2020 – Działanie 5.1 Adaptacja do zmian klimatu, Poddziałanie 5.1.2 Wsparcie służb ratunkowych.

Całkowita wartość Projektu: 275 200,00 PLN
Kwota dofinansowania (85% EFRR): 233 920,00 PLN