Informacja o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa lub państwowego funduszu celowego: Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Nazwa programu lub funduszu: Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg

Nazwa projektu: Remont drogi gminnej K 120048 (ul. Mostowa) w km od 0+000,00 do km 0+393,90 (obiekt mostowy w km 0+383,90 do km 0+393,90) w miejscowości Bukowno, Gmina Bukowno

Wartość całkowita zadania (kwalifikowalna): 524 298,20 zł

Pozyskane dofinansowanie: 212 549,00 zł

Opis: Inwestycja polega na remoncie drogi gminnej – ul. Mostowa wraz z obiektem mostowym.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni asfaltowych, położenie warstwy betonu asfaltowego, regulacja wysokościowa urządzeń (włazy kanalizacji i wpusty), doświetlenie istniejącego przejścia dla pieszych, oznakowanie poziome grubowarstwowe, mechaniczne rozebranie uszkodzonych miejsc konstrukcji mostowych betonowych, strumieniowo-ścierne czyszczenie powierzchni betonowych.

Dzięki realizacji zadania poprawi się komfort użytkowników drogi oraz ich bezpieczeństwo.