Informacja o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa lub państwowego funduszu celowego: Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Nazwa programu lub funduszu: Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg

Nazwa projektu: Przebudowa drogi gminnej K 120059 (ul. Spacerowa) w km od 0+000,00 do km 0+461,00 wraz z przejściem dla pieszych w km 0+355,00 do km 0+361,00 w miejscowości Bukowno, Gmina Bukowno

Wartość całkowita zadania (kwalifikowalna): 496 920,00

Pozyskane dofinansowanie: 347 953,00 zł

Opis: Inwestycja polega na przebudowie drogi gminnej – ul. Spacerowa wraz z przejściem dla pieszych. W ramach zadania wykonane zostaną bariery drogowe, nawierzchnia z kostki betonowej, przebrukowany będzie istniejący chodnik wraz z zaniżeniem krawężnika w rejonie przejść dla pieszych oraz powstanie wyniesione przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym, doświetlenie przejścia dla pieszych, zasilanie solarne, oznakowanie poziome i pionowe. Dzięki realizacji zadania poprawi się komfort użytkowników drogi oraz ich bezpieczeństwo.