Informacje dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

w Gminie Bukowno

Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 9  ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2019 poz. 2010 z późń. zm.)

1. Podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Bukowno.

W ramach systemu (dla składających deklaracje):

Zakład Gospodarki Komunalnej  „Bolesław” Sp. z o. o.
ul. Osadowa 1, 32-329 Bolesław.

oraz

PODMIOTY WPISANE DO REJESTRU DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU MIASTA BUKOWNO

2. Miejsca zagospodarowania przez podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Bukowno niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

• Regionalna Instalacja do przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych Ujków Stary, 32-329 Bolesław.
  • Regionalna Instalacja do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów – Kompostowanie odpadów organicznych w Ujkowie Starym,  32 -329 Bolesław
  • Składowisko odpadów inne niż niebezpieczne i obojętne Ujków Stary, 32-329 Bolesław.

3. Osiągnięty przez Gminę Bukowno oraz podmioty odbierające odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem, w danym roku kalendarzowym (za 2018 r.) wymaganych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.

• Poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania TR = 5 %
  • Poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła Ppmts = 42 %
  • Poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych Pbr = 100 %

Brak danych do wyliczenia poziomów za 2019 r. (BDO).

4. Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

• Zakład Gospodarki Komunalnej  „Bolesław” Sp. z o. o. ul. Osadowa 1, 32-329 Bolesław. Godziny przyjmowania: od 7:00 do 13:00 w środy i soboty.

5. Podmioty zbierające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, o których mowa w ustawie z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

• Zakład Gospodarki Komunalnej  „Bolesław” Sp. z o. o., ul. Osadowa 1, 32-329 Bolesław

oraz podmioty wpisane do Rejestru Działalności Regulowanej.

Dodatkowo

6. Punkty, w których rozmieszczone są pojemniki do zbiórki leków przeterminowanych na terenie Miasta Bukowno.

• NZOZ MEDBUK Sp. z o. o. ul. Zwycięstwa 9, 32-332 Bukowno.
  • Apteka Witaminka ul. Wojska Polskiego 5, 32-332 Bukowno.
  • Apteka agawa ul. Nowa 1, 32-332 Bukowno.
  • Apteka DBAM O ZROWIE ul. Pocztowa 3, 32-332 Bukowno.

7. Punkty, w których rozmieszczone są pojemniki do zbiórki zepsutych termometrów rtęciowych.

• NZOZ MEDBUK Sp. z o. o. ul. Zwycięstwa 9, 32-332 Bukowno.