262 drużyny , ponad  (500) rowerzystów z 27 miejscowości wzięło udział w  dwudziestej pierwszej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie.  Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno. Od samego początku organizacja tej Imprezy odbywa się pod kierownictwem Grażyny Kowiny Świderek


W tym roku piękna pogoda wynagrodziła psikusy z ubiegłego roku.


Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.


Peleton na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, oliwkową koszulkę.


Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył  Burmistrz Miasta Mirosław Gajdziszewski oraz jego zastępca Marcin Cockiewicz, a na starcie i mecie kibicował rowerzystom Dyrektor MOSiR Grzegorz Kaczmarzyk.


Na mecie na uczestników czekała kiełbaska. Było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz dmuchańce. Podczas Imprezy odbył się Piknik rodzinny z Badmintonem.


Punktem kulminacyjnym Rajdu jest konkurs, w którym są do wygrania rowery.

 Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali:

1/ Szczepan Jakielaszek -Bukowno

2/ Marcin Antkowiak -Bukowno

3/ Dominik Lorek  - Sławków

4/ Adam Cieplucha - Bukowno

5/ Janusz Dziuba – Kolonia 
 

Organizacja była możliwa dzięki dotacji z Gminy Bukowno, wsparciu sponsorów: 
ZGH Bolesław, Sibelco, Giant-Rowery Serwis Robert Głowacki, Arkop, Boltech, PabloSport, Pro-Seals, Black Red White Olkusz, Depil Body , Vilcore, Lodziarnia Karolczyk, Intermarche Bukowno Piekarnia Wąs w Osieku.


Dziękujemy również za wsparcie Imprezy  Panu Ministrowi Jackowi Osuchowi.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej Bukowno Miasto, Ochotniczej Straży Pożarnej Bór Biskupi,  Policji, pracownikom MOSiR oraz członkom , Panu Maciejowi Bednarzowi oraz członkom i sympatykom UKS KUSY w Bukownie
Patronat medialny nad Rajdem objął Przegląd Olkuski oraz Głos Bukowna.
Na rajdzie był obecny również przedstawiciel Gazety Krakowskiej.

Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i udział w XXI edycji Rajdu
Pełna galeria zdjęć na Fb Rodzinny Rajd Rowerowy, FB Mosir Bukowno


ZAPRASZAMY ZA ROK 8 WRZEŚNIA 2024


Kierownik Rajdu Grażyna Kowina Świderek