Bukowno po 4-letniej przerwie wróciło na biegową mapę Polski. W tym roku bieg był bardziej kameralny niż dotychczasowe edycje. Ale mimo wszystko biegacze chętnie wracają do Bukowna. Bieg tradycyjnie był rozgrywany podczas Dni Bukowna. Organizatorem biegu był UKS KUSY  oraz MOSiR w Bukownie. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników.

W biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył ELASRI ABDERAHIM (Team Elasri) przed Piotrem Lupą i Tomaszem Wójcikiem (obydwaj z Aktywna Pszczyna Runers Team). Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się  PAULINA GOLEC (Sportivasport przed Iwoną Chabior (KB MCKiS Jaworzno) i Monką Kamińską z Dąbrowy Górniczej.
 
W biegu na dystansie 5 km  Open zwyciężył MATEUSZ JASICA  (Kusy Bukowno) przed Pawłem Wójcikiem  (Zadyszka Oświęcim) i Jackiem Sewerynem z  Mysłowic. W kategorii Kobiet  na dystansie 5km Open  zwyciężyła AGNIESZKA OŁOWNIA  z Trzebini przed OLGĄ STĘPIEŃ WYROBIEC  z Jaworzna i SYLWIĄ WOWRY z  Cieszyna. W kategorii Mieszkańcy Bukowna  w biegu głównym zwyciężył wśród mężczyzn ADRIAN DZIURZYŃSKI, a wśród kobiet MONIKA MUCHA LABISKO.
 
Pomysłodawcą i Dyrektorem Biegu od samego początku jest czołowa polska zawodniczka lat osiemdziesiątych , multimedalistka Mistrzostw Polski w Biegach średnich i długich , zwyciężczyni wielu biegów w Polsce i  Europie - GRAŻYNA KOWINA ŚWIDEREK.

 
178 zawodników  przyjechało do Bukowna z 53 miejscowości .  10Km ukończyło 123 osoby, a 5km 55 osób. Sygnał do rozpoczęcia biegu dał Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.
 
W biegu głównym na 10km uczestnicy mieli do pokonania 2 pętle. W biegu rekreacyjnym do mety zbiegali już po pierwszym okrążeniu  a po skończonym biegu czekał uczestnicy otrzymali piękny, odlewany medal. Po dekoracji zwycięzców która odbyła się w Hali Sportowej   miał miejsce  konkurs z licznymi nagrodami.


W ramach dofinansowania ze środków realizacji rozwiązywania Gminnego Programu Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii do

wygrania były zegarki Garmin Forerunner i mnóstwo innych nagród dzięki wsparciu  Firm:
ZGH Bolesław, Boltech, Arkop, Piekarnia Klich & Klich  , KANITA, Black Red White Olkusz, Brico Marche Olkusz, PabloSport, MGHKS Bolesław, Studio reklamy Vilcore, Lodziarnia Karolczyk, Intermarche, Studio Oriflame Olkusz.
 
Serdecznie podziękowania za wsparcie od sponsorów, za pomoc w zabezpieczeniu trasy – Policji i  Straży Pożarnej z Bukowna Miasta, Boru oraz Starego Bukowna . Podziękowania dla pracowników  MOSiR oraz całej rzeszy wolontariuszy bez których organizacja tej Imprezy nie byłaby możliwa
składa Dyrektor Biegu Grażyna Kowina - Świderek.