INFO BUKOWNO to nowy kanał komunikacji dla Mieszkańców Bukowna.


Nowoczesna aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne pozwala odbierać komunikaty wysyłane bezpośrednio na telefon czy tablet, zawierające m.in. alerty i ostrzeżenia pogodowe, zaproszenia na organizowane imprezy i wydarzenia kulturalne, sportowe oraz wiadomości urzędowe.


Może być też cennym źródłem informacji o usługach świadczonych na terenie miasta.


Aplikacja "INFO BUKOWNO" pracuje zarówno w systemie iOS na urządzeniach firmy Apple, jak i w systemie Android. Wystarczy wpisać jej nazwę w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami " Google Play" lub "App Store" i po prostu ją zainstalować.


Aplikacja może działa w dwóch trybach: ogólnym oraz prywatnym. W trybie ogólnym wystarczy ją zainstalować na swoim urządzeniu. Pozwoli to na bieżąco przeglądać dostępne dla wszystkich informacje wysyłane przez podmiot zarządzający.


W trybie prywatnym, oprócz wiadomości ogólnie dostępnych dla wszystkich, można otrzymywać również informacje skierowane tylko do konkretnej osoby. Tryb ten wymaga jednak rejestracji oraz wyrażenia zgody na otrzymywanie takich wiadomości. Rejestracji można dokonać w Referacie Organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Bukownie (pokój nr 5), po wypełnieniu odpowiedniego formularza rejestracyjnego. W momencie rejestracji w systemie, na telefon lub inny wskazany rodzaj preferowanego kontaktu, zostanie wysłany unikatowy kod weryfikacyjny. Kod należy wprowadzić w ustawieniach aplikacji.


Aplikacja powstała w ramach projektu "Uruchomienie e-usług publicznych w Gminie Bukowno", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby Poddziałanie 2.1.1 Elektroniczna administracja.